Min yngste datter fikk i oppgave å skrive et leserinnlegg, i skoleoppgave. Hun ville ta for seg kostnader ved matallergier. Det er ikke noe vi tenker på, (altfor mye )til daglig da. For man må jo bare ha mat. Men når hun skulle sammenligne ,tror jeg hun skjønte hva “penga” gikk til.
Hun sammenlignet “vår” ost med vanlig gauda.
7 skiver “vår” ost koster den nette sum av kr 56.90.
Norvegia..1 kg koster kr 105,-
Tine lettmelk koster kr 16,90.-
Glutenfri havremelk koster kr 25,90,-
8 stk frosne rundstykker fra Hatting kr 27.90.-
Mens 8 stk glutenfri rundstykker koster kr 120,-
Var en oppvekker for henne også tror jeg. For vi handler jo det vi trenger, samme hva det koster.
Så det var dagens tekst;-)
FORSATT GOD TORSDAG FOLKENS!
0 kommentarer